Alkohol na weselu jest nieodłącznym elementem przyjęcia. Choć coraz częściej można spotkać się z niezakrapianymi imprezami, wódka na stołach króluje nadal. Pierwsza postawiona butelka zazwyczaj jest chłodna, ale w miarę upływu czasu zaczyna dostosowywać się do temperatury otoczenia.


Lecz z każdą kolejną postawioną butelką, wódka jest coraz cieplejsza.Mamy wrażenie, że ten trunek nigdy lodówki nie widział… niestety jest to dość często powtarzający się schemat. A trzeba pamiętać, że alkohol w temperaturze pokojowej szybko traci swoje walory smakowe, przez co chętnych do wznoszenia kolejnych toastów zaczyna brakować.

Jeżeli planujesz swoje wesele i nie chcesz rozpłynąć się ze wstydu, pamiętaj o tym, by dobrze schłodzić napoje – przede wszystkim te „wyskokowe”. Alkohol podany w odpowiedniej temperaturze to nie tylko wyraz troski o gości, ale przede wszystkim podstawowe zasady restauracyjnego savoir-vivre. Może i wiemy, że wina należy podawać schłodzone. Pamiętajmy, że taka sama zasada dotyczy wódki oraz innych trunków wysokoprocentowych.

wiaderka z lodem

Prawda jest taka, że chociaż całą noc trzymalibyśmy wódkę w zamrażalniku, to gdy położymy ją na stół, szybko przyjmie temperaturę otoczenia. Co zatem zrobić, by wódka była cały czas chłodna? Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne „wiaderka”, czyli coolery chłodzące alkohol. Są to specjalne pojemniki, w których umieszczany jest lód i alkohol. Dzięki temu wódka przez cały czas ma zapewniony chłodek. To z kolei przekłada się na smak trunku.

Jeżeli twoje przyjęcie weselne organizowane jest w restauracji, warto poprosić obsługę o takie „udogodnienie”. Na zapleczu z pewnością coolery się znajdują. Jeżeli natomiast organizujemy przyjęcie w domu weselnym, pojemniki chłodzące są raczej rzadkością. Ale i na to jest sposób…

Od czego są barmani? Oni nie tylko potrafią przygotować smaczne drinki czy zaprezentować pokazy barmańskie. Mogą posłużyć swoimi akcesoriami, w tym także coolerami. Na specjalne życzenie możliwe jest także dostarczenie kostek lodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wcale nie będziemy martwić się o to, że wódka będzie zbyt ciepła…

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przepis na drinka - dzień kobiet
Przepis Na Drina dla Kobiet – Na Dzień Kobiet

Czyli taki co dba o twoją linię, figurę, samopoczucie i w ogóle stosuje "sekretne" i "strzeżone" od wieków metody. W...

Zamknij