Podobno roboty mają niedługo zastąpić ludzi, w przedstawianej przez wynalazców wizji odbiorą im pracę. Wszystko przez to, że są szybsi, nie męczą się, nie narzekają. Jednym z zagrożonych zawodów jest barmaństwo – Dlaczego taki scenariusz można włożyć między bajki? – o tym rozmawialiśmy z reporterem Super Stacji.

Prosimy o komentarz w tej sprawie

Telewizja zaskakuje. Siedzimy sobie ostatnio w biurze. Trwa zwyczajny dzień pracy. Przeplatają się telefony od klientów z odpowiedziami na maile oraz wizytami kurierów. Aż tu nagle dzwoni do nas reporter jednej ze stacji telewizyjnych z prośbą o komentarz do tworzonego przez niego materiału. Nasza odpowiedź była szybka: No jasne czemu, nie? To kiedy, Jutro? Pojutrze? Reporter odpowiada: Zależy nam, aby to było dziś. Dacie radę? Hmm, Ok. Reporter: To będziemy u Was za godzinę. Poprosili o adres i przyjechali o czasie.

wypowiedz dla TV

Z kamerą u Barmana

Jak się okazuje przygotowanym do udzielenia wywiadu trzeba być zawsze i wszędzie. Telewizja lubi szybkie działanie, podobnie jak my. Jak pracujemy to pełną parą i bez przystanków. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie więc do tego aby wypowiedzieć się bądź skomentować dziejące się rzeczy nie potrzebujemy się przygotowywać. Chociaż uprasowana koszula zawsze jest mile widziana :)

News o robotach i barmanach

Roboty, które zostały wymyślone przez ludzi mają odebrać innym ludziom pracę i tym samym pozbawić środków do życia.

Czy jednak do końca tak jest? Profesorzy i eksperci udzielający odpowiedzi reporterowi w tym temacie stanowczo zaprzeczyli. Nic nie zastąpi, w przypadku barmaństwa, żywego kontaktu z gościem. Uśmiech, pozytywne słowa, rozmowa o pogodzie czy skomentowanie ostatniego meczu FC Barcelony – to to, czego oczekuje się od barmana. Czasami pocieszy, czasami doradzi, a czasami po prostu uśmiechnie się podając wyśmienitego drinka. Nic nie zastąpi go w starciu z robotem. No może i taki robot przyrządzi więcej drinków, ale na pewno nie będą to drinki od serca.

 

 

 

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pokaz Sukien Ślubnych „La Mariee” – Foto Relacja

Salon La Mariee w Warszawie zorganizował dla swoich klientek pokaz sukien ślubnych z najnowszej kolecji. Relacja foto poniżej. Wydarzenie cieszyło...

Zamknij