Masz chrapkę na zatrudnienie barmana na wesele? Obawiasz się jednak, że cena, jaką przyjdzie ci zapłacić za usługę będzie niebotyczna? Trzeba przecież doliczyć koszt zakupu alkoholi, soków, owoców i innych dodatków…. Faktycznie, można się „przestraszyć” i zniechęcić. Jednocześnie tylko pod warunkiem, że natrafimy na nieodpowiedniego barmana, a przy tym nie znamy dokładnych kosztów produktów….

Bardzo często można spotkać się z opiniami internautów, że barman zatrudniony na wesele, podał listę trunków i dodatków, które należy zakupić, by móc stworzyć fantazyjne drinki. Osoby te niejednokrotnie „łapały się za głowę”, ponieważ dany barman wypisał same najdroższe alkohole, z „górnych półek cenowych”. Prawda jest taka, że wcale nie trzeba się na to godzić! To twoje wesele i to ty masz prawo decydować, jakich trunków sobie życzysz. To nie barman ma wymagać, to wspólne ustalenia.

Warto więc być świadomym klientem. Barmani, którzy doświadczeni są w swoim fachu i posiadający dużą wyobraźnię, potrafią stworzyć fantazyjne koktajle, nawet, wtedy gdy mają ograniczony budżet.

Nie istnieją bowiem żadne przeciwwskazania, które zabraniałyby przygotowywania drinków z tańszych odpowiedników. Jeżeli barman ma umiejętności, nawet z wódki, owoców, czy barmańskich syropów potrafi przygotować pyszne arcydzieła.

Innym wyjściem z sytuacji jest tworzenie polskich odpowiedników zagranicznych drinków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z naszych produktów powstały: polish mojito, polish caipirinha.

Barman z dużymi umiejętnościami potrafi stworzyć mnóstwo koktajlowych kombinacji w taki sposób, by zaspokoić nawet najbardziej wybredne kubki smakowe gości. Oczywiście, zawsze miło jest napić się whiskey, tequili, a nawet rumu. Jeżeli jednak budżet nas ogranicza, trzeba zadowolić się tym, co mamy.

Poniżej został podany orientacyjny koszt produktów, które konieczne są do stworzenia drinków. Oczywiście ceny mogą się zmienić, w zależności od ilości gości weselnych, pory roku, aktualnych cen na rynku i ustaleń,

– koszt soków i napojów w zależności od różnorodności i cen to około – 120-460 zł

– koszt owoców w zależności od egzotyczności – 150-630 zł

– koszt kolorowych alkoholi w zależności od różnorodności – 900 – 5700 zł.

Podsumowując, jeżeli planujesz zatrudnienie barmana na swoje wesele, możesz być spokojny o koszty. Należy pamiętać, że dobry barman potrafi stworzyć bardzo smaczne i oryginalne drinki nawet z tańszych alkoholi.

Dobry barman będzie mógł pracować z tym, co masz, zamieniając wódkę w niesamowite drinki, owoce w pyszne drinki, a nawet podstawowe syropy w niesamowite koktajlowe arcydzieła.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa i Ulepszona oferta – www.WeselnyDrinkBar.pl

Zamknij