Jakie drinki na wesele? Wybór jest ogromny. Smaków i rodzai koktajli mamy całe mnóstwo. Na co się zdecydować? Jakie połączenia zaserwować swoim gościom? Otóż lista drinków na wesele powinna zawierać różne smaki odpowiadające kwaśnemu, słodkiemu, orzeźwiającemu oraz mocnemu. To jest podstawa.

Jakie drinki na wesele – słodka Pinacolada.

 

Jednym z koktajli słodkich jest drink na bazie świeżego ananasa – Pinacolada. Poza tym, że świetnie smakuje – efektownie wygląda. W jego skład wchodzi Malibu, sok ananasowy, mleczko kokosowe, likier również o smaku kokosa, świeży ananas. Całość miksowana jest w blenderze z dodatkiem lodu, na jednolitą konsystencję. Pychota. Tego nie może u Was zabraknąć.

Jakie drinki na wesele – kwaśny Blue Lagoon i Kamikadze.

Blue Lagoon jak sama nazwa wskazuje ma piękny, błękitny kolor. Warto mieć go w swojej karcie ponieważ wiele osób lubi kwaskowate, a zarazem orzeźwiające koktajle. Ten drink jest na bazie wódki, sprita, wyciśniętej cytryny oraz likieru blue curacao. Do ozdoby używa się plasterka cytryny. Jego wygląd jest przyjemny dla oka i kubków smakowych.

Jakie drinki na wesele – orzeźwiające drinki na bazie limonek i świeżej mięty.

 

Kultowym drinkiem stało się już Mojito. To smakowity, orzeźwiający koktajl podawany na kruszonym lodzie. Kobiety go uwielbiają. Limonki, mięta i brązowy cukier dają solidną bazę dla rumu, który jest podstawą tradycyjnego Mojito. A co oprócz tego można zaserwować na bazie cytrusów? Na pewno Caipirinie. Zamiast rumu używana jest wódka trzcinowa i nie ma w niej listków mięty. Za to jest równie pyszna i tańsza niż drink Mojito.

Jakie drinki na wesele – mocny, męski drink.

 

Long Island Iced Tea to mocny drink na bazie 5 różnych alkoholi. W jego skład wchodzą biały rum, gin, tequila, wódka, triple sec oraz cukier, sok z cytryny i cola. Legenda głosi, że drink powstał w Nowym Jorku za czasów prohibicji. Miał udawać drinka bezalkoholowego oszukując w barach czujnych stróżów prawa. A udawał właśnie mrożoną herbatę, skąd jego wygląd i nazwa. Pijąc ten koktajl należy pamiętać o jego składzie i mocy. Jest świetny w smaku, ale zwodniczy. Szybko można się nim upić.

Zajrzyj również do wpisu: Lista drinków na wesele.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Barman na wesele Mińsk Mazowiecki – relacja z imprezy

Barman na wesele w Mińsku Mazowieckim - świetne przyjęcie i atrakcja, która zachwyciła Gości. Dokładnie na tym nam zależy. Na...

Zamknij