Piwo na wesele. Które wybrać? W jakiej formie podać? Otóż piwo na weselu jest coraz częściej spotykanym napojem z procentami. Szczególnie chętnie popijane na drugi dzień przyjęcia, w trakcie poprawin. Na ból głowy nie ma nic lepszego.

Poza tym piwo bezalkoholowe może być świetną alternatywą dla kierowców oraz osób, które nie mogą sobie pozwolić na popijanie alkoholu.

Piwo na wesele. W jakiej formie podać?

 

Mamy kilka możliwości. Jedną z nich jest tak zwane piwo z beczki. Jednak do obsługi nalewaka musimy zaangażować dodatkową osobę co zwykle wiąże się z kosztami. Samodzielnej obsługi nalewaka nie polecamy. Goście mogą nie zapanować nad dozownikiem, spienić napój i na przykład pobrudzić siebie oraz miejsce wokół.

Jednak jeżeli bardzo chcemy mieć beczkę to polecamy tzw. beczułkę z kranikiem, którą bez problemu goście sami obsłużą. Można spotkać takie rozwiązania, w niektórych pubach czy restauracjach. Baryłka z piwem jest mobilna. Można ją ustawić np. obok stołu wiejskiego bądź bezpośrednio na nim.

Kolejnym rozwiązaniem są piwa w butelce lub puszce. Oczywiście w butelce są bardziej eleganckie. Stanowczo proponujemy piwa o pojemności 0,33 l. Po pierwsze dłużej są chłodne i gazowane. Po drugie będą dopijane do końca. Piwo z beczki jest zwykle nalewane w dużych kuflach, goście odstawiają je podczas tańca, a gdy wracają piwo jest już rozgazowane i nieapetyczne.

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Barman na wesele Łaskarzew – Relacja z Imprezy

Barman na wesele, Łaskarzew z otwartymi ramionami przywitał naszych barmanów, którzy mieli za zadanie urozmaicić przyjęcie ekstrawagancką obsługą barmańską. Mówiąc...

Zamknij