Jaki styl powinno mieć nasze przyjęcie? Czy zdecydować się na wesele wiejskie czy raczej pozostać przy tradycyjnej formie wybierając klasyczny rodzaj przyjęcia? Jak zareagują goście na imprezę w karczmie zamiast w wytwornej sali bankietowej?

Te i inne pytania zadajemy sobie podczas planowania  wesela. Jednak po podjęciu decyzji musimy pamiętać aby się jej trzymać  i nie mieszać stylów. Niech charakter przyjęcia będzie spójny, wówczas zostanie lepiej zapamiętany przez gości.

Wiejskie wesele

Wiejskie wesele zorganizujemy na pewno w sali typu karczma, dworek szlachecki, stara remiza, wiejska sala. Nasza wyobraźnia przemieni ją w niepowtarzalne, klimatyczne miejsce. Wykorzystując dekoracje kojarzące się z atmosferą wsi czy pola stworzymy wyjątkową przestrzeń, z której nie będzie chciało się wyjść.

Jak stworzyć klimat przyjęcia w stylu wiejskim?

 

Nie obejdziemy się bez kwiatów z typowo wiejskich ogrodów, gdzie do najbardziej popularnych należą słoneczniki, chabry i margaretki. Aby nadać wnętrzu uroku i wiejskiego nastroju wykorzystamy wiklinowe kosze, skrzynię, wóz drabiasty i na przykład gliniane dzbany, które mogą nam służyć do serwowania wina.

Nastrój pomogą nam stworzyć lampy naftowe, świece, zboża oraz owoce. Do tego możemy dodać beczkę z ogórkami kiszonymi i całość zwieńczyć charakterystyczną zastawą i dekoracją stołu. Decydując się na wystrój wskazujący na konkretny region np. kaszubski czy góralski ciekawym pomysłem na wesele może być zaaranżowanie pokazu tańca ludowego odpowiadającego danej kulturze z możliwością późniejszej nauki, bądź koncert zespołu ludowego. W okresie zimowym atrakcją na wesele może być zorganizowanie kuligu dla dzieci oraz ogniska. O takiej niespodziance dla maluchów możemy powiedzieć tylko rodzicom, którzy odpowiednio je do tego przygotują.

Krajobraz wsi kojarzy się z polami, rzeką, źródełkami, pięknym zachodem słońca, dróżkami prowadzącymi do lasów czy hen za horyzont. Chcąc mieć wokół siebie takie widoki zarezerwujmy miejsce na przyjęcie w takiej właśnie okolicy. Wiejski klimat przeniesie nas do istnej bajki.

… a może jednak klasycznie…

Klasyka zawsze jest w modzie. Tradycyjne wesele jest więc zachowane w stonowanym, eleganckim stylu. Przyjęcie takie nie odbiega od innych biorąc pod uwagę wystrój, dobór ozdób czy też muzyki i jest zawsze pozytywnie odbierane.

Chcąc mieć tradycyjne przyjęcie możemy pomyśleć o nietypowych atrakcjach, które nam je urozmaicą i sprawią, że zostaniemy zapamiętani.

Zatem klasycznie czy folkowo?

Wybierzmy taki styl w jakim będziemy czuli się najlepiej. Styl, dzięki któremu poczujemy się jak w bajce. Niech to będzie coś wyjątkowego i zaskakującego, coś co zapamiętamy. Najlepiej jak zwizualizujemy sobie naszą imprezę. Wówczas zobaczymy czy w prostym, ciepłym, klimatycznym dworku nasi goście będą hucznie świętować nasz ślub. Czy też chcemy pozostać przy tradycyjnej eleganckiej sali o typowo bankietowej charakterystyce.

Jednak jeżeli już myślimy o stylowym weselu oznacza to, że poszukujemy czegoś innego niż tradycja.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Targi ślubne Łomża – zapowiedź

Targi ślubne to znakomita okazja do tego aby zaplanować ślub i wesele. Dlatego też wszystkie przyszłe Pary Młode oraz te,...

Zamknij