Jak wódka na wesele - wódka smirnoffKażda Para Młoda, która planuje swoje przyjęcie weselne, ma na uwadze przede wszystkim dobro gości. Chcą, by najbliżsi czuli się jak najlepiej i dobrze się bawili. Z tego też powodu ważną kwestią jest decyzja o alkoholu. Zwykle to przyszli małżonkowie muszą zatroszczyć się o jego zakup. I tu pojawia się dylemat. Jaki gatunek trunków najlepiej sprawdzi się na weselu?

Wódka triumfatorka

Wódka to alkohol, który od kilkudziesięciu lat króluje na polskich stołach weselnych. Większość Par młodych decyduje się na takie rozwiązanie. Zwykle są to względy finansowe, bowiem wódka, nawet ta dobrej jakości, nie należy do największych wydatków. Dokonując zakupu w hurtowniach, można liczyć się ze sporym rabatem w przypadku dużych zakupów. Niekiedy w zamian za upust cenowy, hurtownie dodają – w ramach bonusu – napoje i soki.

A może wino?

Niektóre Pary Młode rezygnują z zakupu wódki na rzecz wina. Zwykle ma to miejsce w przypadku, gdy wesele nie jest huczną zabawą, lecz raczej skromnym przyjęciem bez tańców w gronie najbliższych.

Ale są też przyszli małżonkowie, którzy decydują się zarówno na wino, jak i na wódkę. Chcą bowiem dać gościom wybór. Niektórzy bowiem nie gustują w „czystej”, lecz zdecydowanie wolą mniej procentowe trunki.

Wśród win królują ostatnimi czasy wina różowe, które są bardzo łagodne. Nie powinno jednak zabraknąć także win czerwonych i białych, najlepiej półwytrawnych i półsłodkich. W ten sposób trafimy w gusta większości gości, którzy nie przepadają za wódką, za to chętniej sięgają po wina.

Moda na piwa

Okazuje się, że coraz większą popularnością cieszą się piwa. Jednak tego typu alkohol występuje raczej jako dodatek aniżeli jedyny trunek na przyjęciu.

Na pewno odpadają piwa z puszki, które na stole weselnym będą wyglądały dość nieelegancko. Jeśli już piwo, to w butelkach albo beczkach z kranikiem. Dobrym umiejscowieniem będzie osobny stół, najlepiej z wiejskim jadłem.

Alkohole z „górnej półki”

Niektóre Pary Młode, by zadowolić najbardziej wybrednych gości, decydują się na zakup bardziej wykwintnych trunków: whiskey, rum, tequilę, likiery, burbony, koniaki czy gin.

Dobrym pomysłem na wykorzystanie takich trunków jest zatrudnienie barmana, który  – w ramach obsługi barmańskiej – przygotuje z nich smaczne i kolorowe drinki. Dzięki temu będzie można uniknąć sytuacji, w których goście – bez podstawowej wiedzy mieszania alkoholi – zamiast smacznych koktajli przygotują „mieszankę piorunującą”.

Większość Par Młodych i ich gości nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego bez wódki. Trzeba jednak pamiętać, że to nie alkohol jest najważniejszy. Zdarzają się bowiem wesela bezalkoholowe, podczas których wszyscy bawią się bardzo dobrze i nikt nie narzeka na brak trunków. Ale to zależy przede wszystkim od podejścia gości…

Przeczytaj poprzedni wpis:
6 powodów, za które pokochasz swoich barmanów za to, co zrobili na Twoim weselu

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy warto zatrudnić barmana na wesele, nie wahaj się. Bądź pewien / pewna, że będzie do...

Zamknij