Wróżby andrzejkowe traktujemy dziś z przymrużeniem oka, nie przywiązując większej wagi do tego, czyj but jako pierwszy znajdzie się przy drzwiach. Jednak to urocza tradycja i trudno wyobrazić sobie prawdziwe andrzejki bez lania wosku. Jakie wróżby andrzejkowe wykorzystać i jak połączyć je z nowoczesnym imprezowaniem? Podpowiadamy.

Andrzejkowa impreza powinna łączyć wszystkie atrybuty dobrej zabawy z typowymi tradycyjnymi akcentami na Andrzejki

amdrzejki wrozby

Tradycyjne Andrzejkowe Wróżby

1. Lanie wosku przez dziurkę od klucza. Gdy wosk stężeje na zimnej wodzie, sprawdź, jaki cień rz uca na ścianę uzyskany kształt. Gwarantujemy, że śmiechom przy domysłach na temat znaczenia wróżby nie będzie końca!

2. Obecne na zabawie panie zdejmują jeden but i ustawiają w kierunku drzwi. Następnie pierwszy wędruje na koniec „weź” i kontynuujemy ustawianie, aż jeden z pantofelków znajdzie się na progu. Znaczenie? Jego właścicielkę w najbliższym roku czeka zmiana stanu cywilnego.

3. Obieranie pomarańczy lub jabłka – gdy uzyskamy już długi „wężyk” ze skórki, rzucamy go za siebie na lewe ramię. Imię przyszłego wybranka/wybranki będzie rozpoczynało się na taką literę, jakiej kształt będzie przypominała rzucona skórka.

Andrzejkowe akcenty na imprezie

Jeśli urządzasz Andrzejki, zorganizuj po prostu udaną imprezę, a do niej dobierz kilka tradycyjnych akcentów. Przykład? Prawdziwym imprezowym hitem jest teraz mobilny bar, który może stanąć zarówno na imprezie firmowej, jak i na tzw. domówce. W Andrzejki jego obsługa może serwować drinki o „magicznych” nazwach. Do kieliszków z koktajlami mogą być też przyczepione baloniki, kryjące w środku kartonik z wróżbą.

Wróżby możesz też przygotować, organizując kącik kawowy. Mobilny bar kawowy wystarczy „doposażyć” w okrągłe kartoniki z wróżbami ukryte pod filiżankami. Dzięki temu goście będą mogli skosztować pysznej, mocnej kawy i jednocześnie zajrzeć w przyszłość.

Jakie jeszcze macie pomysły na wróżby i zabawy andrzejkowe? Co u Was sprawdziło się najlepiej? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Telewizyjny wywiad z barmanem

Podobno roboty mają niedługo zastąpić ludzi, w przedstawianej przez wynalazców wizji odbiorą im pracę. Wszystko przez to, że są szybsi,...

Zamknij