Wesele, poprawiny, impreza integracyjna, wieczór panieński i kawalerski, a może choćby urodziny… Okazji, gdy podaje się alkohol, jest naprawdę wiele. Zawsze warto jednak pamiętać, że nie wszyscy goście chcą i mogą raczyć się procentami i koniecznie trzeba zaplanować także coś dla nich. Co? Polecamy bezalkoholowe drinki.

Jeśli organizujesz imprezę i proponujesz swoim gościom duży wybór napoi w postaci piwa, wina, wódki a dla niep ijących masz tylko sok i wodę, to mogą się oni poczuć jak goście drugiej kategorii. Na szczęście wystarczy odrobina pomysłowości, by także osoby, które nie planują pić alkoholu mogły posmakować prawdziwych pyszności. Drinki bezalkoholowe będą strzałem w dziesiątką.

Dla kogo drinki bezalkoholowe?

drinki bezalkoholowe przepisy

Drinki bezalkoholowe nazywane są często żartobliwe „drinkami dla kierowców”. Rzeczywiście, to właśnie grupa, która najczęściej nie może sięgać po alkohol. Jednak bezalkoholowe wersje znanych koktajli ucieszą też kobiety w ciąży i karmiące mamy, a także niepełnoletnich gości. Rzecz jasna chętnie sięgną po nie także ci, którzy po prostu nie mają ochoty na procenty.

Co więcej drinki bezalkoholowe są idealne na te okazje, gdzie chciałoby się poczęstować gości czymś pysznym, ale nie może to być alkohol. Dlatego to prawdziwy hit na konferencjach, spotkaniach branżowych i biznesowych imprezach odbywających się w ciągu dnia.

Drinki bezalkoholowe – przepisy

Jak zrobić dobrego drinka bezalkoholowego? Nie zawsze przepisy polegają na tym, ze mieszamy identyczne składniki, jak w wersji klasycznej, tylko nie dodajemy alkoholu. Ciekawe są na przykład przepisy na bezalkoholowe koktajle na bazie naturalnego jogurtu miksowanego z owocowymi dodatkami i syropami. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też przepisy na tzw. bomby witaminowe, czyli zielone drinki z warzyw i owoców z wodą mineralną – uwielbiają je dbające o linię panie.

Absolutny hit to „fit drink” na bazie rukoli i świeżej bazylii. Oczywiście wszystkie bezalkoholowe drinki serwowane są w równie efektowny sposób, jak ich alkoholowe odpowiedniki.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fotobudka Na Wesele – Najnowszy Hit Imprezowy

Natrętny fotograf biegający za gośćmi i uwieczniający ich akurat w tej chwili, gdy przełykają kawałek weselnego tortu? Zdjęcia z wesela...

Zamknij