Hotel pod Lasem ChynówWe wrześniu, jeden z naszych barmanów – Maciek – miał okazję obsługiwać bar na weselu w miejscowości położonej między Warszawą a Grójcem. Przyjęcie weselne odbyło się w pięknym Hotelu pod Lasem w Chynowie. Okolica idealna na tego rodzaju imprezy – w pobliżu znajdują się bowiem sady (ponoć największe w Europie) oraz lasy. Wszystko więc z dala od zgiełku i wrzawy dużego miasta.

Zobacz także: Wesele w Zielonce – wesele z barmanami

Hotel pod Lasem w Chynowie – idealne miejsce na wesele

Na weselu stawiło się 80 osób dorosłych oraz mała „drużyna piłkarska” – jedenaścioro dzieci. Maciek miał więc ręce pełne roboty, ale właśnie po to został zatrudniony. Po obiedzie, pierwszym tańcu i pierwszych toastach, kolejka do baru powoli zaczynała się tworzyć. Goście, po trosze z ciekawości, po trosze z pragnienia, gromadzili się wokół barmana. Gdy atmosfera trochę się rozluźniła, kolejce nie było końca. Co rusz ktoś podchodził, by skosztować fantazyjnych koktajli przygotowanych przez Maćka. Bar był więc często odwiedzanym miejscem, o czym świadczyć może fakt, iż barman przez kilka godzin nie miał żadnej przerwy. Nie męczyło go to – wręcz przeciwnie – radowało, bowiem nie ma nic lepszego niż zadowoleni z obsługi goście.

W związku z tym, że na weselu bawiły się także dzieci, i dla nich pysznych, owocowych oraz oczywiście bezalkoholowych koktajli nie zabrakło. Takie napoje były dla nich nie lada atrakcją, ponieważ rzadko kiedy nadarza się sposobność do spróbowania nieznanych dotąd smaków.

Goście zgromadzeni na weselu w Chynowie, choć nie mieli okazji do obejrzenia pokazu sztuki barmańskiej (co uważane jest za największą atrakcję na przyjęciach), nie narzekali na brak zadowolenia. Wręcz przeciwnie – drinki, które im smakowały poprawiły humor. W podzięce za pyszne koktajle, Maciek dostawał niezliczone ilości uśmiechów i uścisków dłoni, a miłych słów dotyczących jego pracy nie było końca.

Właśnie taka forma podziękowań liczy się najbardziej w pracy, jaką wykonuje zatrudniony barman na wesele. Warszawa – jak widać – to nie jedyne miejsce, gdzie nie brakuje chętnych do korzystania z obsługi barmańskiej.

Zobacz też: Barman na wesele – Białystok

Przeczytaj poprzedni wpis:
Targi Ślubne Lublin – relacja

W dniach 4-5 grudnia w Lublinie, już po raz siódmy odbyły się Targi Ślubne. Do udziału zgłosiło się kilkudziesięciu wystawców....

Zamknij