Jak nie dać się rąbać barmanom na weseluBarman na weselu to wyjątkowa atrakcja, która przypadnie do gustu wszystkim gościom. Nie ma chyba bowiem nic lepszego niż profesjonalna obsługa barmańska, która przygotuje fantazyjne drinki i kolorowe koktajle. Zanim jednak zdecydujemy się na usługi konkretnej osoby, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Dzięki temu uda się nam uniknąć pułapki, w której barman nie dotrzymuje słowa… Takie sytuacje przecież się zdarzają, nie tylko w przypadku zatrudniania barmana na wesele, ale także kamerzysty, fotografa, dj’a czy zespołu muzycznego.

Zobacz także: drink bar na weselu – za i przeciw.

Barmani na wesele mogą kusić atrakcyjną ofertą cenową. My – niewiele myśląc – decydujemy się na ich usługi „w ciemno”, nie pytając o nic. W ostatniej chwili dowiadujemy się jednak, że w cenę nie jest wliczone nic poza usługą barmańską… Kłopot gotowy. Żeby uniknąć taki problemów i niedomówień, warto wypytać barmana o wszystko i rozwiać wszelkie wątpliwości. To nic nie kosztuje, a my będziemy mieć pewność za co dokładnie płacimy.

Pierwszą kwestią, którą należy poruszyć jest sprawa mobilnego baru. Nie każda sala weselna czy restauracja posiada odpowiedni bar do pracy dla barmana. A stolik nie koniecznie jest wygodny. Dlatego mobilny bar jest niejako koniecznością. Dla niektórych barmanów będzie oczywiste, że mieści się on w cenie. Jednakże są i tacy, którzy szukają dodatkowego zysku, próbując naciągnąć ludzi na większe koszty.

Kolejna sprawa, na którą trzeba zwrócić uwagę jest szkło. Drinki i koktajle nie mogą przecież powstawać w filiżankach czy zwykłych szklankach. Specjalne szkło barmańskie będzie więc koniecznością. Trzeba zatem zapytać, czy jego cena wliczona jest w ogólny koszt usługi. Podobnie sprawa ma się z pozostałymi akcesoriami barmańskimi, bez których stworzenie fantazyjnych drinków nie byłoby możliwe.

Koniecznością jest poruszenie kwestii transportu. Bardzo często bywa tak, że barman musi pokonać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów. W grę zatem mogą wchodzić dodatkowe koszty dojazdu na wesele. Niektórzy barmani, w ramach ceny, dojeżdżają za darmo na określonym obszarze. Być może „załapiemy się” na promocję, a może nie. Lepiej o to od razu zapytać, żeby nie okazało się, że barman ceni się znacznie więcej aniżeli najdroższy taksówkarz.

Warto zapytać także, czy w cenę usługi barmańskiej wliczone są dodatkowe atrakcje dla gości, takie jak: pokaz barmański czy krótka nauka przygotowywania drinków.

Jeżeli podczas rozmowy z barmanem wszystkie kwestie zostały poruszone i omówione, warto podpisać umowę, na której znajdą się wszystkie ustalenia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żaden barman nas „nie rąbnie”.

A wiesz jak tanio urządzić drink bar na weselu?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wesele w piątek? Sprawdź jakie są plusy piątkowego wesela

Wesele w piątek to wynik wysokiego przyrostu naturalnego lat osiemdziesiątych. Osoby, które urodziły się w tym okresie mają obecnie po...

Zamknij