wesele w piątek z barmanamiWesele w piątek to wynik wysokiego przyrostu naturalnego lat osiemdziesiątych. Osoby, które urodziły się w tym okresie mają obecnie po dwadzieścia kilka lat. Są więc już na tyle dorośli, że decydują się na ślub i mogą napotkać na… problem.

 

 

 

 

Wesele w piątek – za i przeciw

Wiąże się to przede wszystkim z brakiem wolnych dat na soboty w lokalach, u fotografa, kamerzysty czy zespołu muzycznego, a nawet w kościele! Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy Parze Młodej zależy na konkretnych miejscach i osobach. Wówczas doskonałym rozwiązaniem okazuje się ślub i wesele w piątek… i wesela w niedziele. Ma to wiele zalet, ale też związane jest z kilkoma trudnościami.

Przede wszystkim wesela w piątki nie są akceptowane przez wielu księży. Odmawiają oni bowiem udzielenia sakramentu ze względu na to, iż ten dzień uważany jest jako „postny”. Jeżeli zależy nam na ślubie w piątek nie pozostaje nic innego, jak wybranie się do innej parafii lub wysłanie listu do kurii z prośbą o dyspensę na ten dzień.

Jeżeli już Parze Młodej uda się przebrnąć przez przeszkody kościelne, można rozpocząć planowanie wesela. Wówczas okazuje się, że przyjęcie zorganizowane w piątek ma mnóstwo plusów.

Wolne terminy w restauracjach

Na wesela w piątek nie ma zbyt wielu chętnych. Dzięki temu przyjęcie możemy zorganizować w swojej wymarzonej sali. Para Młoda nie będzie musiała więc  przekładać daty ślubu na przyszłe lata.

Wolne terminy u kamerzysty i fotografa.

Wesele w piątek to także możliwość zarezerwowania najlepszych kamerzystów i fotografów, których kalendarze zapełnione są pracą w soboty.

Wolne terminy u najlepszych barmanów.

W związku z tym, że coraz większą popularnością cieszy się obsługa barmańska, zatrudnienie barmana na wesele w sobotę może graniczyć z cudem. Tymczasem okazuje się, że profesjonaliści w swoim fachu zawsze znajdą wolny termin na piątek.

Rabat w lokalach organizujących przyjęcia.

Wiele restauracji czy domów weselnych, dla Par Młodych decydujących się na organizację wesela w piątek ma przygotowane specjalne zniżki. Dzięki temu można za niewielkie pieniądze stworzyć przyjęcie na wysokim poziomie, a różnicę w cenie przeznaczyć na remont mieszkania czy podróż poślubną.

Poprawiny w sobotę.

W przypadku organizacji wesela w piątek, poprawiny imprezy przypadają na sobotę. Dzięki temu goście będą mogli przeżyć „drugie wesele”, bawiąc się znacznie dłużej aniżeli w przypadku tradycyjnej poprawi nowej zabawy. Niedziela bowiem jest zazwyczaj dniem wolnym od pracy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Barman na weselu cennik – zobacz ile taki sztukmistrz może zarobić

Barman na weselu i cennik to temat rzeka. Każdy z barmanów w sposób indywidualny wycenia swoje umiejętności. Koszt obsługi barmańskiej...

Zamknij