jak tanio urządzić barWiele osób chciałoby w jakiś nieszablonowy sposób uatrakcyjnić swoje wesele. Jednym z pomysłów jest odrębny bar. Niestety większość nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Alkohole, szczególnie te z „górnej półki” sporo kosztują. Przeliczając to na liczbę gości, koszt faktycznie może być wysoki. Alternatywą jest urządzenie taniego baru. Ale tu pojawia się pytanie – czy oszczędzając na alkoholach i dodatkach nie stracimy na jakości drinków?

Zobacz także: jak nie dać się rąbać barmanom na weselu?

Nie ulega wątpliwości, że fantazyjne drinki znane z prestiżowych klubów, czy stronic książek na temat tworzenia koktajli, mogą okazać się kosztowne w przypadku samodzielnego ich wykonania. Whisky, tequila, brandy – ceny tych markowych trunków mogą szokować.

Nie oznacza to jednak, że nie można urządzić baru po niższych kosztach. Wystarczy zlecić to profesjonalnemu barmanowi. Ci najlepsi w swoim fachu, nawet z ograniczonym budżetem na alkohol, są w stanie wyczarować magiczne drinki, które w ogóle nie tracą na swojej atrakcyjności i jakości. Jeżeli chcemy urządzić tani bar, można wykorzystać tradycyjną „czystą” oraz soki i syropy barmańskie. Tanie, ale równie smakowite koktajle można przygotować na bazie jednego tylko trunku. W grę wchodzą także likiery, których ceny – choć kształtują się różnie – nie szokują tak bardzo. Można również zastosować tańsze odpowiedniki kosztownych alkoholi z „wyższych półek”. Choć w niektórych przypadkach smak może odbiegać od oryginału, niewyczulony język nie pozna różnicy. Ponadto nie samym alkoholem markowym żyją drinki. Liczą się także dodatki, których umiejętne połączenie z trunkiem wyeliminuje wszystkie ewentualne smakowe niedogodności.

Zobacz także: jak efektywnie wykorzystać barmanów

Kluczem do sukcesu pysznych i fantazyjnych drinków nie są wyłącznie produkty bazowe. Cóż z tego, że będziemy mieć wszystkie składniki, jeżeli nie będziemy wiedzieć, w jaki sposób je połączyć,  by stworzyć małe arcydzieło. Zamiast więc samodzielnie zabierać się do przygotowywania drinków, najlepiej zlecić to profesjonaliście. Pamiętajmy, że barmani mają także możliwość zamawiania alkoholu po atrakcyjnych cenach. Warto więc i tę możliwość wykorzystać.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak efektywnie wykorzystać barmanów na swoim weselu

Zdecydowaliście się, że wasze wesele zostanie uatrakcyjnione dzięki profesjonalnej obsłudze barmańskiej? Dowiedzcie się więc, jakie dodatkowe korzyści będzie mieć z...

Zamknij