Jak zapraszać gości na wesele, żeby nie popełnić gafy? Choć etykieta jest zdecydowanie mniej sztywna, niż kiedyś, pewne zasady nadal obowiązują. Oto kilka punktów, o których powinni pamiętać Nowożeńcy.

jak zapraszac gosci na wesele

Zdjęcie: Drukarnia Dejavu.

Na ślub i wesele zapraszamy odpowiednio wcześniej. Trzy miesiące przed uroczystością to idealny termin. Niektórzy wysyłają też wcześniej zawiadomienie o planowanym terminie, tzw. „save the date”, by goście mogli sobie zarezerwować czas.

Zaproszenia dla najbliższej rodziny i przedstawicieli starszego pokolenia narzeczeni powinni wręczać osobiście. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji szczególnych, gdy zapraszamy osoby mieszkające bardzo daleko.

Savoir vivre jest bezlitosny wobec modnych zwyczajów: zdecydowanie nie wypada sugerować w zaproszeniu, że zamiast prezentów nowożeńcy życzą sobie gotówkę. Takich informacji powinni udzielać rodzice narzeczonych i świadkowie wyłącznie po pytaniu ze strony zaproszonego gościa.

Uwaga: Wszystkich dorosłych wypada zapraszać wraz z osobą towarzyszącą. Niestosowne jest też dopisywanie dorosłych dzieci do zaproszeń dla ich rodziców. Przyjęło się, że już starsze nastolatki „zasługują” na osobne, imienne zaproszenie.

A Wy co dodalibyście do tego spisu rzeczy o zapraszaniu gości na wesele? Prosimy o odpowiedzi w komentarzach pod wpisem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak usadzić gości na weselu? – Etykieta ślubna

Od tego, jak usadzicie gości na przyjęciu, zależy bardzo dużo. Czasami zwykłe niedopatrzenie lub niewiedza mogą sprawić, że obok wujka...

Zamknij