Czy wiesz, że ślub i wesele plasują się na szczycie listy wydarzeń powodujących największy stres? Nawet najszczęśliwsi narzeczeni czują się często przytłoczeni ogromną liczbą spraw organizacyjnych, a nieodpowiedni odcień papieru w zaproszeniach ślubnych zaczyna urastać do rangi katastrofy. W takich sytuacjach nad wszystkim zapanuje konsultantka ślubna.

Konsultantka ślubna to zawód, który istnieje od niedawna, ale coraz częściej młode pary nie wyobrażają już sobie samodzielnej organizacji ślubu i wesela. Szczególnie, gdy planujecie większa imprezę, profesjonalna pomoc będzie nieoceniona.

Czym zajmuje się konsultantka ślubna?

konsultantka slubna

To, w jakim zakresie powierzycie konsultantce organizację swojego ślubu, zależy od Was. Są pary, które oczekują tylko wsparcia przy zaplanowaniu wesela i czuwania nad jego przebiegiem. Inni chcą, żeby konsultantka towarzyszyła we wszystkim, od wyboru zaproszeń, poprzez dobór strojów młodej pary, aż do organizacji sesji zdjęciowej. Oczywiście zakres współpracy w bardzo dużym stopniu wpływa na wycenę całej usługi, dlatego konsultanci ślubni informują o ostatecznych kosztach dopiero po indywidualnej rozmowie z narzeczonymi.

Dlaczego warto zatrudnić konsultantkę ślubną?

Zadba o każdy szczegół. W ogromnych emocjach, jakie towarzyszą przygotowaniom do ceremonii ślubnej bardzo łatwo jest coś przeoczyć. Historie panien młodych, które o poranku w dniu ślubu zorientowały się, że nie mają butów, zapomniały zamówić bukietu, lub nie mogą dodzwonić się do świadków znakomicie wypadają w komediach i anegdotach. Bohaterowie tych historii raczej jednak nie doceniają ich komizmu. Doświadczona konsultantka ślubna dopilnuje, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Pomoże zaplanować weselne atrakcje.  Nowożeńcy chcą, żeby ich ślub i wesele były wyjątkowe. To naturalne, ale przy ogromie dostępnych atrakcji, które uświetnią ten wyjątkowy dzień bardzo łatwo o przesadę i nieodpowiedni wybór. Dobra konsultantka ślubna będzie umiała doradzić jakie atrakcje się sprawdzą na przyjęciu i w co warto zainwestować nasze pieniądze.

Wie, komu można zaufać. Podstawowe narzędzie każdej konsultantki ślubnej to spis sprawdzonych i godnych zaufania podwykonawców. Konsultantka doskonale wie, kto w Waszym mieście robi najpiękniejsze bukiety ślubne i gdzie warto zamówić weselne atrakcje, takie jak fontanna czekoladowa, pokaz barmański czy drink bar. Co więcej, dzięki regularnej współpracy konsultantka ma szansę wynegocjować korzystne rabaty.

Pomoże zaoszczędzić czas. Dzięki konsultantce ślubnej nie będziecie musieli wertować setek magazynów ślubnych i przeglądać stron internetowych. Konsultantka wytypuje dla Was sale weselne, muzyków i fotografów. Wam pozostanie tylko wybrać spośród kilku jej propozycji i podpisać umowę. A później – świetnie się bawić na perfekcyjnie zorganizowanym weselu.

A Wy jak uważacie? Konsultantka ślubna to świetne wsparcie w organizacji wesela, czy fanaberia i zbędny wydatek?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wesele z barmanami – Opinie

Drink Bar przyciąga gości za sprawą orzeźwienia. Kto raz spróbuje ten już przez cały wieczór będzie jak uzależniony wracał i...

Zamknij