wesele w niedzieleCoraz więcej osób decyduje się na zawieranie małżeństw i organizowanie przyjęć weselnych nie w soboty, lecz w niedziele. Nasuwa się więc pytanie – dlaczego właśnie wesele w niedziele staje się coraz bardziej popularne? Do głowy od razu przychodzą same korzyści z takiego rozwiązania.

Wesele w niedziele – czy to lepszy dzień?

Zastanawiając się nad przyczynami wesel w niedzielę, można podać kilka powodów. Przede wszystkim są to kwestie związane z brakiem wolnych terminów w soboty. Jeżeli Para Młoda marzy o przyjęcie w konkretnej sali, przy muzyce konkretnego zespołu czy ma w planach obsługę barmańską oraz pokaz flair, nie jest w stanie wyobrazić sobie przyjęcia bez nich. Coraz częściej chodzi także o względy finansowe. Bardzo często zdarza się, że na wesela „niesobotnie” przygotowane są specjalne rabaty. Istnieje również możliwość negocjacji cen.

Jakie są zatem zalety organizowania przyjęć weselnych w niedzielę? Oto kilka plusów.

Dostępność terminów

Decydując się na imprezę w ten dzień tygodnia, mamy możliwość wybierania najbardziej dogodnych nam dat bez obaw, że będą zajęte. Większość restauracji czy domów weselnych, kamerzystów, fotografów czy dj’ów mają wolne terminy. Chętnie godzą się na pracę, ponieważ dla nich to dodatkowy zarobek.

Mniejsze koszty

W związku z tym, że wesela w niedzielę mimo wszystko należą do rzadkości, restauratorzy oraz inne firmy działające w branży ślubnej, mają dla Par Młodych specjalne przygotowane rabaty na swoje usługi. Organizując wesele w niedzielę przyszli małżonkowie mogą spodziewać się niższych cen oraz darmowych, dodatkowych atrakcji. Dzięki temu zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć między innymi na podróż poślubną.

Wolny barman na wesele

Barmani są osobami, którzy mają wiele pracy, szczególnie w soboty (i to nie tylko na przyjęciach weselnych). Jeżeli Para Młoda decyduje się na zatrudnienie obsługi barmańskiej połączonej z pokazem sztuki flair, pojawi się większe prawdopodobieństwo, że barman znajdzie wolny termin w niedzielę. Ci najbardziej rozchwytywani mają wypełnione kalendarze po brzegi, jeśli chodzi o terminy sobotnie. W niedzielę z wolnym terminem nie powinno być problemu. Tak samo jak z weselem w piątek.

Jeżeli Parze Młodej zależy na konkretnych miejscach i osobach do zatrudnienia, by nie przekładać wesela na przyszły rok oraz by nie planując uroczystości z dużym wyprzedzeniem, niech zdecyduje się na imprezę w niedzielę. Może się to okazać doskonałym pomysłem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie piwo na wesele?

Wódka, wino, „egzotyczne alkohole” - to już norma. Ale piwo? Jeszcze niewiele Par Młodych decyduje się na jego zakup na...

Zamknij