Rok 2010 już za nami. To oznacza, że czas na bilans minionego roku. Co było na topie i nadal pozostanie w modzie? Czego nie zobaczymy już w nadchodzącym sezonie? Oto podsumowanie okiem barmanów.

Dekoracje

W mijającym sezonie weselnym w modzie były wszelkiego rodzaju dekoracje, których barwy oscylowały wokół zieleni, żółci, różu. Wszystkie elementy tryskały i tętniły życiem, nawiązując do lata.

W modzie były także dekoracje w stylu eleganckim. Pary Młode, które zdecydowały się na taki krok musiały pamiętać, by w całej palecie dostępnych barw nie zabrakło czerni doskonale komponującej się z bielą. Dekoracje w takim zestawie musiały być jednak przemyślane, by całość dekoracji zachowała klasę oraz styl.

W 2010 roku, zacznie bardziej niż w jeszcze poprzednim, nastała moda na personalizację wesel. Wszystkie elementy dekoracji, począwszy od menu, winietek, a kończąc nas talerzach czy nawet sztućcach, zawierały inicjały Pary Młodej. Podobnie z zaproszeniami, z których największą popularnością cieszyły się te z fotografiami przyszłych małżonków.

Torty

Również trendy na torty w mijającym roku 2010 się zmieniły. Pary Młode preferowały bardzo wysokie ciasta, które prezentowały się niezwykle efektownie. Zamiast trzech kondygnacji, królowały torty nawet siedmiopiętrowe. Na ich szczycie umieszczane były figurki małżonków – koniecznie z podobiznami nowożeńców, uwzględniając nawet kolor włosów i oczu.

Prezenty dla gości weselnych

2010 rok przyniósł modę na prezenty dla gości. Oczywiście chodziło o symboliczne podarunki, które zaproszonym przez Parę Młodą gościom sprawią przemiłą niespodziankę. W mijającym roku zaczęło odchodzić się od prezentów w postaci ciast rozdawanych przy pożegnaniu. Ich miejsce zajęły niewielkie pakuneczki, najlepiej własnoręcznie przygotowywane. W modzie były również włoskie migdały, których kilkanaście sztuk zapakowane były w urocze woreczki – koniecznie spersonalizowane.

Atrakcje weselne

Sezon wesel 2010 obfitował to moda na niezwykłe atrakcje dla gości weselnych. Wśród nich królowały pokazy fajerwerków, fontanny czekoladowe, pokazy iluzjonistów nie tylko dla najmłodszych gości. Nowością było wprowadzenie pokazów barmańskich i profesjonalnej obsługi barmańskiej, z którą jeszcze kilka lat temu nie można było się spotkać na żadnym polskim weselu.

Jak widać – rok 2010 złamał wszelki stereotypy. Wszystko wskazuje na to, że i w nadchodzącym sezonie weselnym będzie podobnie. Trzeba jednak pamiętać, by mimo wszystko nie podążać ślepo za trendami, lecz wybrać taki styl, który będzie pasował do nas najlepiej.

Zapraszamy do komentowania na naszym facebookowym poletku.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal Ślubny – Cuprum Arena w Lubinie

Prawdziwy raj dla wszystkich przyszłych panien młodych. Białe suknie, dekoracje i podpowiedzi, jak urządzić idealny ślub. Już po raz drugi...

Zamknij