Kongres branży ślubnej w WarszawieW dniach 4-5 października w warszawskim Teatrze IMKA odbyła się 1. edycja kongresu branży ślubnej. Organizatorzy przygotowali wiele interesujących wykładów, których celem było poruszenie szerokiej tematyki ślubnej – od strony biznesowej. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia odbyło się mnóstwo ciekawych prelekcji. Wśród nich znalazło się wystąpienie Radosława Podlaskiego z Weselnego Drink Baru. Poruszył on temat: „Drink bar na weselu jako nowoczesna forma picia alkoholu”.

Radosław – jako przedstawiciel branży barmańskiej zaprezentował zwięzły i niezwykle interesujący wykład, dotyczący podnoszenia atrakcyjności przyjęcia weselnego, dzięki obecności mobilnego baru i obsługującego go barmana. Radek, jako znawca tej branży (w końcu od pięciu lat zajmuje się barmaństwem) sugerował, że tradycyjne wesela za stołem powoli odchudzą do lamusa. Jego zdaniem, w dzisiejszych czasach Para Młoda stawia na nowoczesność i nieszablonowość, która może wyrażać się w serwowaniu fantazyjnych i niespotykanych drinków gościom oraz pokazach profesjonalnej sztuki barmańskiej – flair.

Podczas wykładu Radka można było zapoznać się także z wszystkimi elementami, które powinien posiadać apetyczny i zachęcający do konsumpcji koktajl (smak, kolor, wygląd). Podczas prelekcji padały także argumenty przemawiające za korzyściami z organizacji weselnego drink baru. Mowa była o barze jako idealnym miejscu służącym integracji gości, miłym pogawędkom przy pysznych koktajlach, a także o drinkach, które mogą być doskonałą alternatywą dla tych „tradycyjnych”, opartych na bazie wódki i coli czy soku. Radek podkreślał, że barmani mogą tworzyć również bezalkoholowe koktajle, dzięki którym osoby niepijące i dzieci mogą cieszyć swoje podniebienie. W wykładzie pojawił się także wątek, który dotyczył wykorzystania baru jako elementu zabaw oczepinowych – organizacji konkursów na najładniejszego i najsmaczniejszego drinka, na oryginalną nazwę napoju, i wiele innych.

Kongres branży ślubnej - prelegentKongres branży ślubnej ściągnął do Warszawy liczne grono osób, które zainteresowane są tą tematyką. Wszystko wskazuje na to, że to wyjątkowe przedsięwzięcie ruszy i w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że i nas tam nie zabraknie.

Więcej o wydarzeniu i innych wystąpieniach można przeczytać na stronie kongresu branży ślubnej.

PS. Nadal czekamy na zdjęcie z wystąpienia Radka.

Pobierz poniżej PDF z prezentacji Radka:

Drink bar na weselu jako nowoczesna forma picia alkoholu – Radosław Podlaski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie sezonu weselnego 2010 przez barmanów

Rok 2010 już za nami. To oznacza, że czas na bilans minionego roku. Co było na topie i nadal pozostanie...

Zamknij