Dla gości wesele to głównie okazja do potańczenia, zjedzenia czegoś dobrego i wzniesienia kilku (bądź kilkunastu) toastów za zdrowie młodej pary. Dla nowożeńców to już jednak prawdziwa logistyczna operacja specjalna. Jak zaplanować wszystko tak, by goście byli zachwyceni? O czym nie wolno zapomnieć? Na jakie atrakcje weselne się zdecydować? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi zna człowiek od zadań specjalnych zwany również konsultantem ślubnym.

 

W Polsce konsultant ślubny jest bardzo młodym zawodem, który jednak dość szybko zyskuje na popularności. Z każdym rokiem coraz więcej par decyduje się na skorzystanie z fachowego wsparcia, jakie jest w stanie zaoferować profesjonalny konsultant. Większość ludzi raz w życiu organizuje wesele. Dla doradcy do zadań specjalnych to chleb powszedni.

Jak pracuje konsultant ślubny?

Porządny konsultant ma bardzo szeroki zakres usług. To człowiek orkiestra, który potrafi działać kompleksowo. Może szczegółowo rozplanować i zrealizować całą operację pod kryptonimem „Wesele”, począwszy od zorganizowania uroczystej kolacji zaręczynowej, na zakupieniu biletów na podróż poślubną skończywszy. W Polsce mało kto decyduje się na aż takie oddanie władzy konsultantowi. Najczęściej powierza mu się misję koordynowania samych działań weselnych, co i tak jest już operacją zakrojoną na szeroką skalę. Chodzi przecież o: wybór sali weselnej, rozesłanie zaproszeń w pakiecie z zebraniem potwierdzeń, zarządzanie listą prezentową, zamówienie cateringu, zapewnienie oprawy muzycznej, wyselekcjonowanie dodatkowych atrakcji… Oczywiście, wszelkie działania konsultanta odbywają się za zgodą pary młodej, a podjęte wybory wymagają jej akceptacji.

Dlaczego warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego?

Jakie supermoce posiada więc konsultant ślubny i dlaczego warto powierzyć mu misję pod kryptonimem „Wesele”?

  1. Potrafi wcielić się w rolę koordynatora, który we właściwym czasie wykona poszczególne elementy planu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku dużych wesel lub tych, które odbywają się poza miejscem zamieszkania, np. za granicą.
  2.  

  3. Posiada bezcenne doświadczenie, które zdobył podczas realizacji licznych misji. Wie chociażby, jakie atrakcje najlepiej przyjmowane są przez gości, a z których lepiej zrezygnować.
  4.  

  5. Posiada szczegółową wiedzę na temat procesu organizacji. Wie, z jakim wyprzedzeniem trzeba zarezerwować salę, ile alkoholu zamówić i jakie dekoracje weselne są teraz najpopularniejsze. Z pewnością o niczym nie zapomni i niczego nie zaniedba.
  6.  

  7. W branży weselnej czuje się jak ryba w wodzie. Z pewnością posiada własną sieć kontaktów, dzięki czemu jest w stanie polecić solidnych i sprawdzonych podwykonawców (florystów, cukiernie, firmy produkujące zaproszenia, drink bar). Jak przystało na starego weselnego wygę, ma swoje dojścia i zna się na cenach, co umożliwia mu uzyskiwanie licznych rabatów.
  8.  

  9. Skupia się na każdym szczególe i jednocześnie traktuje swoją misję kompleksowo. Dzięki temu skutecznie odciąża parę młodą, która dużo mniej się stresuje i zaoszczędza sporo czasu, a to z kolei pozwala jej skupić się na najważniejszym – na celebrowaniu jednej z najpiękniejszych chwil w życiu.
  10.  

Jak widzicie, dobry konsultant ślubny potrafi zrobić różnicę. Potężna operacja logistyczna, jaką niewątpliwie jest wesele, dla większości z nas to duże wyzwanie, spory wysiłek i często też mnóstwo nerwów. Dla człowieka od zadań specjalnych to codzienność.

PS Oczywiście, w artykule przedstawiamy sylwetkę idealnego konsultanta ślubnego. Pamiętajcie jednak, że nie każdy, kto podaje się za profesjonalnego konsultanta, jest nim naprawdę. Wybierając więc Waszego człowieka od spraw specjalnych, bądźcie czujni i dobrze się przyjrzyjcie wszystkim kandydatom.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lód na wesele – zanim rozpłyniesz się ze wstydu, schłodź dobrze napoje

Zamknij