Mawiają, że diabeł tkwi w szczegółach. Twierdzą, że kluczowe jest pierwsze wrażenie. Kimkolwiek by nie byli, my w pełni się z nimi zgadzamy i dlatego na wesela rekomendujemy Wam powitalne drinki.

Uroczystość weselna tradycyjnie rozpoczyna się przywitaniem pary młodej, co zazwyczaj celebruje się lampką „szampana”. Skąd cudzysłów? Ano stąd, że serwowany tam napój koło prawdziwego szampana nawet nie stał. Goście, owszem, chwytają za szkło, ale tylko dlatego, żeby nie popełnić nietaktu. Zwróćcie uwagę, że większość z nich moczy tylko usta. Reszta napoju trafia do zlewu, a wydane na niego pieniądze (dodajmy, że niemałe) wyrzucane są w błoto.

Zaskoczenie, zauroczenie, integracja

Pierwsze chwile na sali weselnej bywają nerwowe. Powitalne drinki pomogą skutecznie rozładować napiętą atmosferę i przyspieszą integrację. Pozytywne zaskoczenie od razu poprawi humor weselników, a efektownie udekorowane napoje posłużą za wstęp do rozmowy i zapoznania się. W ten sposób podany alkohol nikomu nie zawróci jeszcze w głowie, ale za to skutecznie wyostrzy apetyt i pobudzi kubki smakowe.

Powitalne drinki – do wyboru, do koloru

Obsługa drink baru z wyprzedzeniem ustala z młodą parą wygląd welcome drinków. Można je dopasować do wystroju sali lub innych motywów. Jeśli chodzi o smak, to najlepiej postawić na orzeźwienie i umiarkowaną słodycz – z doświadczen ia wiemy, że to trafia w gusta największej liczby osób. Oczywiście, można zdecydować się też na kilka różnych zestawów, w tym na bezalkoholowe koktajle. Dlaczego akurat one? Zawsze na weselu znajdzie się kilku niepijących: kierowców, biorących leki i abstynentów z wyboru. Nie widzimy powodu, dla którego osoby te miałyby czuć się niekomfortowo, stojąc z pustymi rękami podczas powitalnego toastu. No i dzieci – im smakowite i efektownie zaserwowane napoje sprawią ogromną frajdę.

Powitalne drinki mogą być wykorzystywane również przy pierwszym toaście. Wariant ten z powodzeniem stosuje się też na innych imprezach okolicznościowych, przyjęciach urodzinowych czy eventach firmowych. Byliśmy już na wielu imprezach i uwierzcie nam, welcome drinki zawsze się sprawdzają!

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Weselny Drink Bar na weselu Fashionelki

Na ilu weselach polewaliśmy drinki? Przez ostatnie 8 lat odwiedziliśmy blisko 1000 przyjęć weselnych. Które z nich wspominamy najlepiej? Z...

Zamknij