Kontynuacja artykułu  – Wódka na wesele.

Ceny wódki na wesele wahają się między 15 – 30 zł, w zależności jaką wódkę wybierzemy i przede wszystkim gdzie dokonamy zakupu. Pewnym rozwiązaniem jest kupno produktów w sklepie Makro. Tam ceny są  niższe niż w innych marketach. Ten sklep jest też dobrze zaopatrzony. Dzięki temu mamy pewność, że dostaniemy każdą markę alkoholu. Kolejnym rozwiązaniem może być szukanie promocji. Wielu Internautów i Internautek chwaliło się, że dzięki cierpliwości trafiło na korzystne ceny wódki w sklepach typu Real, Carrefour, Tesco czy Auchan. Pamiętajmy jednak, że im dłużej czekamy z zakupem wódki na wesele, tym większe prawdopodobieństwo inflacji. Może to spowodować, że będziemy stratni – widząc okazję nie należy się więc zastanawiać. Cenę upatrzonej marki wódki warto również obserwować w sklepie Biedronka. Ten market jest bardzo konkurencyjny i czekając na okazję można zaoszczędzić spore sumy.

Najpopularniejsze wódki na wesele – ceny

 

Poniżej, znajduje się wynik ankiety: „Jakie marki wódki widujecie najczęściej na stołach weselnych”, przeprowadzonej  za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook  przez naszą firmę barmańską Weselny Drink Bar. Obok miejsca zajętego w rankingu znajduje się wynik procentowy, nazwa wódki oraz jej cena za 0,5l w sklepie Makro.

miejsce wynik (%) Marka wódki cena w Makro
1. 16 Wyborowa 20,49 zł
2. 15 Żołądkowa Gorzka De Lux 19,99 zł
3. 12 Finlandia Vodka 27,17 zł
4. 9 Stock Prestige 22,50 zł
5. 5 Pan Tadeusz 22,99 zł
6. 3 Krupnik 17,26 zł
7. 3 Luksusowa 19,99 zł
8. 3 Bols 23,49 zł
9. 2,5 Żubrówka Biała 19,50 zł
10. 2 Absolut 32,99 zł

 

Wyniki ankiety na dzień 28.10.2011 . Liczba oddanych głosów – 184. Ankieta  jest nadal aktywna. Zapraszamy do oddania głosu. Poniżej link:

http://www.facebook.com/questions/10150417451055336/?qa_ref=ssp

Ile wódki na wesele?


Zazwyczaj, organizatorzy przyjęcia weselnego kupują 0,5 l wódki na osobę. Dodatkowo zakłada się, że trzeba kupić ok 20-30 butelek do rozdania na odchodne dla gości. Wódka, która zostaje jest też pita następnego dnia po weselu na poprawinach – więc warto mieć zapas.

Co jeśli zostanie duża ilość wódki po weselu? Mając takie obawy skorzystajmy z następującego rozwiązania. Otóż, kupmy wódkę w zaprzyjaźnionym sklepie. Tam gdzie znamy kierownika czy też mamy znajomego. Dogadajmy się, że po weselu zwrócimy zamknięte butelki a pieniądze zostaną nam zwrócone. Poprzez wcześniejsze omówienie tej kwestii mamy pewność i spokojną głowę, że niewypita wódka zostanie spieniężona. Rozwiązanie nr 2 to odsprzedanie niewypitego alkoholu innej Parze Młodej. Pomocy w tym zakresie szukajmy u managera sali, w której robimy wesele. Skontaktuje nas z parą, która szykuje przyjęcie i chętnie odkupi po dobrej cenie zalegający u nas alkohol.

0,7 czy 0,5 a może litr? Butelka o pojemności 0,5 l jest wygodniejsza w użyciu i lepiej prezentuje się na stole. Poza tym mniejsza butelka wolniej się ociepla bo szybciej jest opróżniana, dzięki czemu mamy dłużej schłodzony alkohol.

Podsumowanie


Najlepiej zapytać gości o ich preferencje dotyczące rodzaju wódki na wesele. Dzięki zebranym informacjom dowiemy się jaka marka bierze górę nad innymi wśród zapraszanych przez nas osób. Kupujmy z rabatami w hurtowniach bądź szukając promocji. Wybierzmy wygodną, mniejszą wódkę, która dłużej będzie schłodzona i tym samym jej zawartość smaczniejsza do picia. Oraz pamiętajmy, że wódki na weselu nie może zabraknąć – lepiej kupić za dużo z możliwością spieniężenia niewypitego alkoholu u zaprzyjaźnionego sklepikarza niż rozczarować gości.

Powodzenia w podejmowaniu decyzji.

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pan na wieczór panieński

Męski pierwiastek na wieczorze panieńskim w osobie Barmana to dopieszczone podniebienia, zaspokojone kubki smakowe i okrzyki bez konieczności rozbierania się....

Zamknij