Wesele bez wódki? Trudno to sobie wyobrazić, nawet jeśli Waszym marzeniem jest impreza odbiegająca od tego, co zwykle z weselami się kojarzy. Jeśli jednak chcecie zorganizować coś mniej standardowego, warto kupić alkohole w kilku różnych gatunkach i nie ograniczać się wyłącznie do klasycznej „czystej”. Zastanawiacie się, ile to będzie kosztować? Ceny wódki na wesele nie muszą być wygórowane, by zaproponować gościom naprawdę dobry alkohol.wodka na wesele ceny

Ile kosztuje alkohol na wesele? Pytanie o ceny weselnej wódki przypomina pytanie o cenę samochodu: wybór jest bardzo duży i zakres cenowy także. Są jednak sprawdzone hity, które zawsze spotykają się z uznaniem gości.

Niedroga, ale dobra wódka na wesele

Kto powiedział, że weselne musi kosztować majątek? Dużym zainteresowaniem na tego typu imprezach cieszy się zawsze wódka Żołądkowa de Lux, której ceny nie są szczególnie wygórowane. Także czysta wódka Luksusowa to marka polecana na wesela, a przy tym stosunkowo tania. Warto też rozważyć takie specjały, jak Krupnik, czy smakowe wódki marki „Lubelska”. Cytrynówka, Żurawinówka, czy wódka o smaku miodu będą stanowiły atrakcyjne i niedrogie urozmaicenie menu. Szczególnie dobrze sprawdzają się mocno schłodzone podczas wesel odbywających się w sezonie letnim, także jako uzupełnienie lekkich, owocowych deserów. Wódki smakowe często są też przez gości wykorzystywane do komponowania własnych drinków.

Wódki na wesele – klasyka.

Są takie marki, które pary młode szczególnie chętnie wybierają na wesele. Co je łączy? Przede wszystkim dobry smak, ładne i ciekawie zaprojektowane etykiety oraz cena adekwatna do jakości. Takim klasykiem jest wódka Wyborowa. Znakomitą opinią cieszy się też Stock. Na stołach bardzo często można też zobaczyć wódkę Pan Tadeusz, której ogromnym atutem jest bardzo ładna etykieta, dzięki czemu butelki dobrze prezentują się wśród eleganckiej zastawy.

Ekskluzywne wódki na wesele – wysokie ceny, wysoka jakość

Jeśli chcecie na swoim weselu zaproponować gościom naprawdę ekskluzywne alkohole, sięgnijcie po wódki z wyższej półki. Ich ceny są rzecz jasna także wyższe, więc musicie już wcześniej uwzględnić to w budżecie. Na jakie marki warto postawić? Na weselach zawsze sprawdza się Finlandia, zarówno w wersji klasycznej, jak i jej odmiany smakowe. Równie mocną pozycję jako wódka weselna ma też marka Absolut.

Wódki na wesele: czym się kierować i jak kupować?

Wybierając wódki na wesele, trzeba uwzględnić nie tylko ceny, ale też kilka innych czynników. Pary Młode zwracają uwagę przede wszystkim na jakość alkoholu, ale nie mniej ważny jest aspekt wizualny: butelki wódki stojące na stolach muszą wyglądać efektownie.

Jeśli nie chcecie przepłacać, możecie wybrać alkohol dobrej jakości, a firmowe etykiety zastąpić własnymi, ze spersonalizowanym motywem. Aby kupić dobry alkohol i nie wydać majątku warto też poszukać hurtowni, w której ceny wódki będą znacznie niższe, niż w typowych sklepach, czy nawet w supermarketach. Przy większych zamówieniach można też dodatkowo negocjować rabaty. Warto ponadto zwrócić uwagę na oferty z gazetek sklepowych. Zdarza się, że w dyskontach mają świetne propozycje cenowe. Zatem trzymajcie rękę na pulsie.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wódka na wesele – jaką wybrać?

Koniecznie to przeczytaj. Każda marka wódki wywołuje inne emocje wśród gości. Zdradzę Ci sekret co zyskasz decydując się na zakup...

Zamknij