Wesele bez wódki? Trudno to sobie nawet wyobrazić! I choć menu na współczesnych weselach jest coraz bogatsze i bardzo różnorodne, w karcie alkoholi nadal króluje dobrze zmrożona wódka, która wypada wypić za zdrowie i pomyślność młodej pary. Jaką wódkę kupić na wesele, by tradycji stała się zadość, a jednocześnie nie był o zbyt przaśnie i zwyczajnie? Na poradnik Ci w tym pomoże.

Wódka to wódka – twierdzą niektórzy, argumentując, ze poszczególne marki różnią się przede wszystkim ceną. Jednak to zdecydowanie zbyt daleko idące uproszczenie. Co trzeba widzieć o wódkach, by nie popełnić gafy na weselu?

Wodka na wesele

Wódka Wódce Nierówna

Kupując wódkę na wesele warto postawić na sprawdzone marki co najmniej ze średniej półki. Wódka nieznanej bliżej firmy lub bardzo tania zrobi na gościach zdecydowanie złe wrażenie.

Eksperymenty to świetny pomysł, ale warto pamiętać o tradycjonalistach. Zdecydowaną większość wódki weselnej powinna stanowić klasyczna, czysta wódka. Natomiast około 20 proc. mogą reprezentować różnego typu wódki smakowe i z dodatkami.

Każda marka budzi określone skojarzenia. Coś polskiego i dobrego? Oczywiście Żubrówka! Klasyka z wyższej półki? Finlandia w różnych odmianach. Za bezpieczną i sprawdzoną klasykę uchodzi też Stock i Wyborowa.

Etykiety weselne nadal są modne. Warto jednak poza motywem związanym z nowożeńcami umieścić nazwę wódki. Goście lubią wiedzieć, co piją.

Jak podawać wódkę na weselu?

Wódka musi być dobrze zmrożona. Koniecznie zapytajcie właściciela Sali, czy oferuje profesjonalne pojemniki do chłodzenia butelek, które ustawia się na stołach. Jeśli nie, takie coolery możecie wynająć sami.

Ciekawym pomysłem jest też wynajęcie mobilnego baru wraz z obsługa. Ekipa barmanów serwuje wówczas gościom drinki na bazie wódki z dodatkami, co jest dodatkową atrakcją weselną docenianą nawet przez tych, którzy zarzekają się, że alkohol należy pić czysty i  bez żadnych dodatków.

 Zobacz jakie są dobre wódki na każde wesele.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Barista Na Event – Zaproś Kawowego Mistrza Dla Swoich Gości

Kim jest barista? To osoba, dla której parzenie kawy jest sztuką, w jakiej się doskonali. Dobry barista żyje kawą i...

Zamknij