Jeśli organizujecie całonocne wesele, a goście przyjeżdżają z daleka, niezbędne jest zapewnienie im noclegu. Pojawia się wówczas pytanie: kto powinien pokryć koszty pobytu gości?

nocleg dla gosci - kto oplaca

http://hotelplazamayor.com.br

Tradycyjnie uznaje się, że obowiązkiem gospodarzy jest zapewnienie gościom przyjeżdżającym z daleka noclegu. Jednak książkowe zasady sobie, a życie sobie, bo – bądźmy szczerzy! – zapłacenie za miejsce w hotelu dla kilkudziesięciu osób może przerastać możliwości Młodej Pary.

Wariantów jest więc kilka:

Tradycyjnie. Goście  mają opłacony pobyt w hotelu/domu weselnym, gdzie odbywa się zabawa. Idealne, gdy przyjęcie nie jest zbyt duże lub nowożeńcy mogą pozwolić sobie na poniesienie takich kosztów.

Oszczędnie. Goście mają zapewniony nocleg, jednak nie w hotelu, a u rodziny i znajomych mieszkających w pobliżu. Warto jednak pamiętać, że niektórzy mogą czuć się skrępowani, śpiąc u obcych ludzi, więc lepiej uprzedzić wcześniej, jak planujemy rozwiązać kwestię noclegu. Część gości może w takiej sytuacji wybrać hotel.

Nowocześnie. Para młoda nie gwarantuje noclegu, ale przygotowuję listę miejsc noclegowych o różnym standardzie i cenie, by goście mogli samodzielnie wybrać coś dla siebie i zarezerwować miejsce. To wariant wybierany przez nowożeńców, którym finanse nie pozwalają na inne rozwiązanie. Goście, którzy znają sytuację powinni wykazać się zrozumieniem.

Uwaga: Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujecie, koniecznie musicie zapewnić nocleg starszym członkom rodziny. A w przypadku wszystkich innych gości upewnić się, czy wszystko jest w porządku i mają gdzie wypocząć po weselu.

Prosimy o komentarz pod artykułem i odpowiedź na pytanie:

Jak Wy rozwiązujecie kwestię noclegu dla gości na swoim weselu?

Przeczytaj również wpis o zapraszaniu gości na wesele.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak przekonać rodziców do Barmanów Na Wesele?

Jeśli chcesz mieć Barmanów na swoim weselu a rodzina odrzuca Twój pomysł i nie wyraża aprobaty - ten artykuł jest...

Zamknij