Dodatkowa obsługa barmańska ma stanowić atrakcję na twoim weselu? Nie wiesz jednak, jak znaleźć profesjonalistę w tłumie barmanów? Wcale nie jest to trudne. Wystarczy dotrzeć do pewnych źródeł i wybrać najbardziej odpowiednią ofertę. Zanim jednak poznamy miejsca, w których można zapoznać się z „rankingiem” najlepszych barmanów, warto zastanowić się, kim jest „dobry barman”.

Zobacz najczęstsze wątpliwości przy zatrudnianiu barmanów na wesele

Cechy dobrego barmana

Barmanem może zostać każdy. Nie każdy będzie jednak dobry w swoim fachu. W tej branży liczą się nie tylko teoretyczne umiejętności, ale także talent, zręczność i … charyzma. Dobry barman powinien być towarzyski i bez trudu nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Co więcej – jeżeli chcą, by ich osoba przyciągała coraz to nowych klientów, muszą być otwarci na nowe wyzwania i sugestie. Dobry barman to taki, który potrafi doradzić w wyborze idealnego drinka i stworzyć arcydzieło, zgodnie z wymaganiami klientów.

Oceń umiejętności barmana

Wizytówką dobrego barmana są także jego umiejętności. Jeżeli praca barmana wiąże się jedynie z przygotowaniem koktajli, które z powodzeniem możemy wykonać samodzielnie, warto rozejrzeć się nad innym „fachowcem”. Dobry barman powinien umieć przygotować wyszukane i niepowtarzalne drinki, których na próżno szukać w klubach i barach. O nie lada profesjonalizmie świadczy również umiejętność tworzenia niezwykłych i nieszablonowych koktajli, mając do dyspozycji ograniczony budżet na alkohole i dodatki.

Internet – nieocenione źródło wiedzy

O tym, czy konkretny barman jest specjalistą w swoim fachu, w dzisiejszych czasach bardzo łatwo się dowiedzieć. Internet, a dokładniej mówiąc – fora są nieocenioną i głęboką studnią informacji. Osoby, które korzystały z usług barmanów, bardzo chętnie dzielą się swoimi opiniami i odczuciami na „łamach” sieci.

Zobacz też: jak tanio urządzić drink bar na weselu

O profesjonalizmie barmanów mogą świadczyć także ich wizytówki w postaci stron internetowych. Przejrzyste, czytelne i bogate – przyciągają oczy zainteresowanych, a jednocześnie dają informację o poważnym podejściu konkretnego barmana do klientów. Dodatkowym atutem stron internetowych jest dział z artykułami (może być forma bloga), dzięki którym można dowiedzieć się wielu interesujących wiadomości związanych z branżą barmańską. Wówczas taka osoba może zostać „okrzyknięta” znawcą.

Dotrzyj do barmana „pocztą pantoflową”

Dobrym doradcą jest także „poczta pantoflowa”. Być może znajomi lub przyjaciele twoich koleżanek i kolegów mieli doświadczenia z barmanami? Może znają osoby godne polecenia, które sprawdzą się w swoim fachu? Warto popytać, bowiem wydaje się że to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie profesjonalisty w swojej branży.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wesele bezalkoholowe – wodzirej, barman – jak zorganizować je ciekawie

Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma wesela bez alkoholu. Bez niego nie możliwa jest bowiem szalona zabawa. A jednak zdarzają...

Zamknij